1 dzień (05.07.2022)
Rozpoczęcie wycieczki o godz. 04:00 – przejazd do Oblęgorka. Zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Przejazd do Kielc. Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi były Pałac Biskupów Krakowskich – perłę architektury epoki Wazów, pomniki Dzika, Miles’a Davisa oraz Pszczoły, ulicę Sienkiewicza – piękniejszych ulic w Polsce, Kadzielnię – jedną z największych atrakcji turystycznych Kielc. Czas wolny na kawę i indywidualny spacer po Starym Mieście. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
2 dzień (06.07.2022)
Śniadanie. Przejazd do Nowej Słupi. Zwiedzanie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Spacer na na Łysą Górę i Święty Krzyż tzw. Drogą Królewską. Zwiedzanie klasztoru ojców Oblatów na św. Krzyżu z relikwiami drzewa Krzyża Świętego i kryptą Jeremiego Wiśniowieckiego. Zejście do Huty Szklanej – zwiedzanie Osady Średniowiecznej, w której przeniesiemy się do dawnych czasów. Powrót do Kielc na obiadokolację i nocleg w hotelu.
3 dzień (07.07.2022)
Śniadanie. Przejazd do Krajna – zwiedzanie Parku Rozrywki. Jest to największy Park Miniatur w Polsce. Sercem kompleksu jest watykańska bazylika z Placem Świętego Piotra. Miniatura ta jako jedyna na świecie wykonana została w skali 1:13. Zwiedzanie Centrum Edukacji i Kultury ”Szklany Dom” w Ciekotach. Powrót do Kielc na obiadokolację i nocleg w hotelu.
4 dzień (08.07.2022)
Śniadanie. Przejazd do Krzemionek Opatowskich – zwiedzanie zespołu archeologicznego chroniącego zespół neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego. Przejazd do Starachowic – zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura, w którym zapoznamy się z XIX-wiecznym hutnictwem na tych terenach. Nader intrygującym obiektem na terenie muzeum jest jedna z największych na świecie maszyna parowa. Zobaczymy też kolekcję produkowanych w Starachowicach samochodów Star oraz wystawę paleontologiczną prezentującą zwierzęta żyjące w rejonie Gór Świętokrzyskich przed 200 milionami lat. Zwiedzanie Opactwa Cystersów w Wąchocku – miasteczku znanym i kojarzonym z żartami o sołtysie. Powrót do Kielc na obiadokolację i nocleg w hotelu.
5 dzień (09.07.2022)
Śniadanie i wykwaterowanie hotelu. Zwiedzanie zamku w Chęcinach. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie widać wierzchołki Tatr. Przejazd do Jędrzejowa – zwiedzanie Muzeum im. Przypkowskich. Muzeum zlokalizowane jest w dwóch zabytkowych kamienicach należących do rodu Przypkowskich. Znajduje się w nim trzecia co do wielkości na świecie kolekcja zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Poza tym w muzeum znajdują się: biblioteka starodruków, obszerne zbiory ekslibrisu i grafiki, dawnej gastronomii, farmacji i fotografii, a także eksponaty związane z Legionami Polskimi. Zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni – podróż w przeszłość, by zapoznać się z zabytkami kultury ludowej obszaru województwa Świętokrzyskiego. Wyjazd w drogę powrotną – zakończenie wycieczki w godzinach późno wieczornych.
Cena: 1150 zł (przy grupie 44-osobowej)
Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem turystycznym, opieka pilota/przewodnika, przewodnicy lokalni, 4 noclegi w hotelu***, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, obiad ostatniego dnia, ubezpieczenie NNW 10 000 zł
Dodatkowy koszt bilety wstępu: 205 zł/os.
Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom. Przy innej liczbie osób cena może ulec zmianie. Ceny biletów wstępu należy zaktualizować 4 tygodnie przed wycieczką.