SZWAJCARIA SAKOŃSKA

1 dzień Rozpoczęcie wycieczki w godzinach porannych – przejazd do Görlitz. Spacer z przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych miast Niemiec, które ze względu na różnorodność architektury i świetnie zachowane Stare Miasto upodobali sobie filmowcy z całego świata. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi okazałe budynki mieszczańskie, ratusz miejski, oraz najstarszy w Niemczech mieszczański dom z okresu renesansu, protestancki kościół św. Piotra i Pawła ze słynnymi organami Caspariniego, budynki hal sukienniczych, Dom Biblijny. Następnie udamy się do lokalnego browaru Landskron Brauerei. Podczas zwiedzania poznamy tajniki warzenia piwa, zobaczymy poszczególne etapy produkcji, a także będziemy degustować warzone tu piwo. Obiadokolacja w restauracji i nocleg w hotelu w Dreźnie.

2 dzień Po śniadaniu w niemieckim stylu zaczniemy zwiedzanie rozpoczynając od Bastei                             – imponującego skalnego miasta, z którego podziwiać będziemy płynącą 200 metrów poniżej przepaści Łabę. Przespacerujemy 80 metrowy kamienny most, łączący skały  z ruinami dawnego średniowiecznego zamku Neurathen.  Następnie udamy się  i będziemy zwiedzać Twierdzę Königstein – jedną z największych twierdz w Europie. Położona na szczycie skały nigdy nie została zdobyta. Potem czeka nas jeszcze przejażdżka pośród piaskowcowych skał, rozpadlin i lasów z  Bad Schandau (miasta-uzdrowiska) do Wodospadu Lichtenheiner.  Obiadokolacja w restauracji i nocleg w hotelu w Dreźnie.

3 dzień Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Stolpen by zwiedzić zamek,                       w którym przez 49 lat  więziona była hrabina Cosel – metresa króla Augusta II Mocnego. Przed powrotem do Polski czeka nas jeszcze zwiedzanie Budziszyna, będącego stolicą Serbów Łużyckich. Zobaczymy tu pięknie odrestaurowane stare miasto, zamek Ortenburg, krzywa wieżę Reichenturm, katedrę św. Piotra, wieżę wodną „Wasserkunst”, muzeum musztardy, domek wiedźmy z 1604 roku i dawne więzienie Stasi. Stad udamy się do Głogowa, gdzie zakończymy naszą wycieczkę w godzinach wieczornych.

Cena: 950 zł/os. (przy grupie 44-osobowej)

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem turystycznym, opieka pilota/przewodnika, 2 noclegi w hotelu w Dreźnie, 2 obiadokolacje, 2 śniadania, ubezpieczenie KL 10 000 EUR, 10 000 zł

Dodatkowo na bilety wstępu należy przygotować:

  • Browar Landskrone – 14 EUR/os.
  • Twierdza Koenigstein – 10 EUR/os.
  • Zamek Stolpen – 7 EUR/os.
  • Kolejka  Bad Schandau –  Lichtenheiner – 4 EUR/os.

Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom.

Przy innej liczbie osób cena może ulec zmianie.

Inne w ofrecie