WARMIA I MAZURY

1 dzień Rozpoczęcie wycieczki w godzinach nocnych. Przejazd do Olsztyna. Śniadanie w restauracji w Olsztynie. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście – Bazylika Katedralna, Stary Ratusz, Wysoka Brama, Zamek w którym mieszkał i Mikołaj Kopernik (z zewnątrz). Przejazd do Reszla. Zwiedzanie zamku biskupów warmińskich (z zewnątrz). Przejazd do Święte. j Lipki Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w św. Lipce, które jest jednym z najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Atrakcją sanktuarium są organy z ruchomymi figurkami – krótki koncert podczas pobytu. Przejazd do Mrągowa – obiadokolacja i nocleg w położonym nad jeziorem hotelu w Mrągowie.

2 dzień  Śniadanie. Zwiedzanie krzyżackiego zamku w Rynie – siedziby komturów krzyżackich. Spacer po porcie w Rynie. Przejazd do Giżycka – zwiedzanie miasta – most obrotowy na Kanale Łuczańskim,  zamek krzyżacki  z zewnątrz. Zwiedzanie pruskiej twierdzy Boyen. Przejazd do Mikołajek – czas wolny na indywidualny spacer. Rejs statkiem po jeziorze Śniardwy. Powrót na obiadokolację i nocleg położonym nad jeziorem hotelu w Mrągowie.

3 dzień  Śniadanie. Przejazd do Kętrzyna. Zwiedzanie bazyliki św. Jerzego w Kętrzynie. Gierłoż – zwiedzanie Wilczego Szańca – kwatery Adolfa Hitlera. Przejazd do Owczarni – zwiedzanie Muzeum Wsi Mazurskiej. Śluzy na Kanale Mazurskim w Leśniewie. Zwiedzanie pozostałości założenia pałacowego rodu hrabiów Lehndorff w Sztynorcie – siedziby ministra spraw zagranicznych III Rzesz Joachima von  Ribbentropa. Przejazd przez most sztynorcki na jeziorze Mamry (panorama jeziora). Powrót na obiadokolację i nocleg położonym nad jeziorem hotelu w Mrągowie.

4 dzień Śniadanie. Przejazd do Iznoty, gdzie znajduje się Gród Galindów (pradawnych mieszkańców Krainy Tysiąca Jezior) – podróż po parku i grotach Galindii, w czasie której nie tylko poznamy historię i sposoby życia plemienia, ale również wcielicie się w jego członków, pełniąc role takie jak wódz, szaman czy żona wodza. Przejazd do miejscowości Guzianka, by zozbaczyć śluzy na szlaku jezior mazurskich. Przejazd do Prania – Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Przejazd do Wojnowa – największego ośrodka starowierców w Polsce – zwiedzanie klasztoru. Godzinny rejs łodziami „pychówkami” po Krutyni – szlaku uznawanym za jeden z najpiękniejszych kajakowych szlaków nizinnych Europy. Powrót na obiadokolację i nocleg położonym nad jeziorem hotelu w Mrągowie.

5 dzień  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Rejs statkiem po kanale Elbląskim. Obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną – zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych. 

Cena: 1450 zł/os. (przy grupie 40-osobowej)

Inne w ofrecie

WARMIA I MAZURY

1 dzień Rozpoczęcie wycieczki w godzinach nocnych. Przejazd do Olsztyna. Śniadanie w restauracji w Olsztynie. Spacer z przewodnikiem po Starym

Zobacz więcej