WARMIA I MAZURY 30.07-03.08.2024

1 dzień (30.07.2024) Rozpoczęcie wycieczki o godz. 01:00 – przejazd do Olsztyna. Śniadanie w restauracji w Olsztynie. Przejazd do Dobrego Miasta – zwiedzanie XIV-wiecznej kolegiaty. Przejazd do Lidzbarka Warmińskiego – zwiedzanie gotyckiego zamku biskupów warmińskich. Przejazd do Mrągowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
2 dzień (31.07.2024) Śniadanie. Przejazd do Rydzewa – zwiedzanie XVI w. dawnego kościoła ewangelickiego. Przejazd do Nowych Gut – punkt widokowy na jeziorem Śniardwy. Przejazd do Pisza – zwiedzanie Muzeum Ziemi Piskiej oraz kościoła z aniołem chrzcielnym z XVII-wieku. Zwiedzanie Piskiej Pozycji Ryglowej. Powrót do Mrągowa na obiadokolację i nocleg w hotelu.
3 dzień (01.08.2024) Śniadanie. Rejs statkiem po jeziorze Mamry na trasie Giżycko – Węgorzewo (dla chętnych). Zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i Parku Etnograficznego nad Węgorapą. Przejazd do Mamerek. Zwiedzanie kwatery wojsk lądowych Wehrmachtu z II wojny (tajemnice bursztynowej komnaty, wojna na wschodzie Europy). Powrót do Mrągowa na obiadokolację i nocleg w hotelu.

 

4 dzień (02.08.2024) Śniadanie. Przejazd do Rapy – piramida mauzoleum z XIX wieku. Zwiedzanie Gołdapi – rynek, sanatorium z tężniami. Stańczyki – akwedukty północy, wieża widokowa nad jeziorem Dobellus. Powrót do Mrągowa na obiadokolację i nocleg w hotelu.
5 dzień (03.08.2024) Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Fromborka – zwiedzanie katedry, muzeum i pałacu biskupiego, rynek, Zalew Wiślany. Przejazd przez Elbląg – spacer po centrum miasta. Obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną – zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena: 1600 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem turystycznym, opieka pilota/przewodnika, 4 noclegi w hotelu 3-gwiazdkowym na jeziorem w Mrągowie, 5 śniadań, 4 obiadokolacje, 1 obiad 5-go dnia, ubezpieczenie NNW 10 000 zł

Dodatkowy koszt bilety wstępu: 190 zł/os. (płatne pilotowi w autokarze)

Opcjonalnie dla chętnych – rejs statkiem po jeziorze Mamry na trasie Giżycko – Węgorzewo: 100 zł/os. (płatne pilotowi w autokarze)

Inne w ofrecie